EMS- szybkie i zdrowe rezultaty ćwiczeń
EMS- szybkie i zdrowe rezultaty ćwiczeń
Sierpień 1, 2017
Pokaż wszystkie

Elektrostymulacja sposobem na piękną sylwetkę

Pragniesz odmienić swoje ciało? Próbowałeś już różnych metod, dieta, siłownia i nic nie przynosi oczekiwanych efektów? Spróbuj czegoś całkiem nowego. To odkrycie, które szturmem zdobywa zwolenników. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na tę formę treningu. Wszystko za sprawą szybkich rezultatów na jakie możemy liczyć. Wyszczupla sylwetkę i rzeźbi mięśnie. W krótkim czasie i bez większego wysiłku fizycznego, nadaje naszemu ciału piękny wygląd.

Elektrostymulacja mięśni – trening bez ćwiczeń

Elektrostymulacja mięśni to trening, który ma za zadanie pobudzić nasze mięśnie do pracy. Impulsy wysyłane do naszego ciała skurczają i rozkurczają mięśnie. Dokładnie taką samą pracę wykonują nasze mięśnie podczas treningu tradycyjnego – skurczają się i rozkurczają z tą różnicą, że w przypadku treningu podczas wykonywania ćwiczeń, są one pobudzane impulsami, które wysyłane są przez nasz mózg, a nie urządzenie. Dzięki temu EMS nie wymaga wykonywania żadnych ćwiczeń. Impulsy do naszych mięśni, o określonej sile wysyła maszyna.

Dlaczego EMS jest skuteczniejszy?

EMS czyli elektrostymulacja mięśni to trening, który jest całkowicie bezpieczny. Nie powoduje kontuzji i urazów. Nie trzeba więc obawiać się, że po treningu pojawią się jakieś skutki niepożądane.  Kolejną zaletą tego treningu jest to iż praktycznie można zacząć trenować bez większego przygotowania. Możemy tak naprawdę przyjść prosto z ulicy i zacząć sesje. Jedną z podstawowych zalet EMS to brak wysiłku. Osoba ćwicząca nie wykonuje żadnych ćwiczeń, czy ruchów. Wszystko dzieje się bez naszej ingerencji.

Jak wygląda elektrostymulacja mięśni?

Trening przebiega zazwyczaj pod okiem trenera, który czuwa nad poprawnością przebiegu sesji treningowej.  Jedna sesja trwa do 30 min, więc jest to dużo krótszy czas niż ten który musimy poświęcić na tradycyjny trening na siłowni. W wyniku czego nawet osoby zabiegane, pracujące przez wiele godzin, mogą zdecydować się na ten trening. Osoby trenujące regularnie poprzez elektrostymulacje, rekomendują, że pierwsze efekty zauważyły już po kilku sesjach. Sam trening nie jest skomplikowany. Osoba ćwicząca zakłada odpowiedni strój, który podłączony jest do elektro-symulatora. Składa się on z opasek które oplatają nasze uda i ramiona. W celu stymulacji mięśni ud, zakładany jest odpowiedni pas. Klatkę piersiową i plecy przykrywa specjalna kamizelka. Całość kombinezonu jest dość wygodna i nie jest zbyt ciężka. Moc przekazywanych impulsów do naszych mięśni jest odpowiednio dopasowywana o naszych możliwości, dzięki czemu nawet osoby nie mające zbyt dużo wspólnego ze sportem mogą zdecydować się na ten trening. Cała sesja treningowa przebiega pod okiem trenera, który czuwa nad poprawnością stymulacji.

Elektrostymulacja to trening, z którego korzystają już od dawna zawodowi sportowcy. Teraz stał się on ogólnodostępny nawet dla amatorów. Jest on całkowicie bezpieczny, a co najważniejsze jest bardzo skuteczny. Coraz więcej osób chcących zgubić zbędne kilogramy, rezygnuje z siłowni i decyduje się na elektrostymulację mięśni.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok