EMS – nowa forma treningu, która wzbudza zainteresowanie
EMS – nowa forma treningu, która wzbudza zainteresowanie
Sierpień 1, 2017
EMS- zadbaj o ciało bezpiecznie
EMS- zadbaj o ciało bezpiecznie
Sierpień 1, 2017
Pokaż wszystkie

EMS- szybka droga do idealnego ciała

EMS- szybka droga do idealnego ciała

Połączenie sportu, medycyny estetycznej bez skalpela oraz fizjoterapii w jednym? To wszystko mieści się w innowacyjnej metodzie treningowej jaką jest EMS!

Dlaczego trening EMS jest korzystny i szybki?

Przede wszystkim elektrostymulacja mięśniowa wpływa znacząco na zdrowie organizmu eliminując bóle stawowo- kostne, poprawiając metabolizm, pozwalając wrócić do pełnej sprawności po urazach i kontuzjach. Innym aspektem jest jej wpływ na piękne ciało- EMS pozwala wyrzeźbić i wysmuklić sylwetkę, a także pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów i cellulitu. By uzyskać wymarzone cele wystarczą maksymalnie 2 treningi w tygodniu, a więc elektrostymulacja zaoszczędzi dużo Twojego cennego czasu. Jeżeli jesteś zawodowym sportowcem, pozwoli Ci podnieść wytrzymałość i siłę organizmu, a efekty będą odczuwalne już po kilku sesjach treningowych.

Dla kogo przeznaczona jest elektrostymulacja?

W zasadzie nie ma ograniczeń- każdy może przyjść i zacząć przygodę z EMS! Zwłaszcza osoby, które nie lubią mozolnych treningów na siłowni, ograniczone brakiem czasu, chcące uzyskać efekty w szybkim czasie, a także każdy, kto cierpi na przewlekłe bóle stawów, mięśni, leczy kontuzje czy walczy z nadwagą. Istnieją jednak przeciwwskazania do których zaliczymy: padaczkę, ciążę, posiadanie implantów i rozruszników, miażdżycę i zaburzenia krążenia, choroby neurologiczne. Przed treningiem zapyta o to trener.

Kilka słów o elektrostymulacji mięśniowej…

Z języka angielskiego nazwa EMS to electrical muscle stimulation. To nowatorska metoda treningu doceniona przez wyczynowych sportowców jak m.in. piłkarze, biegacze czy bokserzy, ale skierowana także do amatorów, osób które dopiero zaczynają przygodę z ćwiczeniami. Elektrody umiejscowione na całym ciele ćwiczącego rozsyłają impulsy elektryczne do partii mięśniowych powodując ich kurczenie się. To „podanie” impulsu z zewnątrz (a nie jak normalnie- z mózgu) wpływa na efektywność oraz szerszy zakres pracy mięśni, ponieważ ćwiczymy jednocześnie całe ciało i docieramy z treningiem do najgłębszym partii mięśniowych.

Jak to wygląda w praktyce?

Sprzętem do EMS jest maszyna rozsyłająca impulsy elektryczne wraz z ekranem, na którym prezentowane są ćwiczenia oraz kombinezon  i opaski, w których umieszczone są elektrody wykonane z antybakteryjnego srebra. Trening poprzedzony jest wywiadem z personalnym instruktorem EMS, podczas którego ustalacie intensywność treningu dostosowaną do wieku, płci oraz zamierzeń. Cały trening to 30 minut ćwiczeń zakończonych etapem relaksacji, podczas których spalisz nawet 1200 kalorii!

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok