EMS- szybka droga do idealnego ciała
EMS- szybka droga do idealnego ciała
Sierpień 1, 2017
EMS- szybkie i zdrowe rezultaty ćwiczeń
EMS- szybkie i zdrowe rezultaty ćwiczeń
Sierpień 1, 2017
Pokaż wszystkie

EMS- zadbaj o ciało bezpiecznie

EMS- zadbaj o ciało bezpiecznie

Czy możesz sobie wyobrazić, że istnieje trening, który pozwoli Ci osiągnąć rezultaty dużo szybciej niż tradycyjna siłownia? Jeżeli chcesz się cieszyć wyraźnie zdrowszym i piękniejszym ciałem po już po kilku treningach, zapoznaj się z nową metodą  treningową EMS.

Czym jest trening EMS?

Z języka angielskiego to Electrical muscle stimulation. Jak sama nazwa więc wskazuje jest to stymulowanie wybranych partii mięśniowych przez prąd, a dokładniej impulsy prądu stałego. Nie jest to pojęcie nowe, to metoda wykorzystywana z powodzeniem od lat w sporcie jak i w fizjoterapii. Co ciekawe- znana i wykorzystywana przez amerykańskich żołnierzy oraz NASA!

Jak to „działa” z fizjologicznego punku widzenia? Gdy ćwiczysz Twój mózg wysyła impulsy elektryczne do neuronów, czyli komórek układu nerwowego, które powodują kurczenie i rozkurczanie się mięśni. Trening EMS niejako „zastępuje” nasz mózg, wysyłając do mięśni prąd za pomocą przyczepionych do ciała elektrod. Stymulacja ta pozwala pobudzać nawet głębokie partie mięśniowe.

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS przeprowadzany jest zawsze pod okiem i kontrolą doświadczonego trenera, który dba o bezpieczeństwo trenującego oraz czuwa nad poprawnym wykonywaniem ćwiczeń. Potrzebna jest także specjalnie skalibrowana maszyna. Intensywność oraz inne parametry ustala się indywidualnie z trenującym, odpowiadając na jego potrzeby.

Dla kogo przeznaczony jest trening EMS?

Dla każdego! Trening EMS będzie odpowiedni dla każdego ćwiczącego, niezależnie czy zależy Ci na poprawie ogólnej kondycji organizmu, zgubieniu zbędnych kilogramów, pozbyciu się cellulitu, zbudowaniu mięśni, czy na jeszcze innych rezultatach zdrowotnych.

Jakie są zalety treningu EMS?

Przede wszystkim daje większe i szybsze rezultaty niż zwykły trening na siłowni. Pozwala to na bardzo dużą oszczędność Twojego czasu. Podczas około 30 minut treningu EMS, jesteś w stanie osiągnąć to co podczas 90 minut wylewania potów na siłowni. Dzięki temu dla osiągnięcia wymarzonych celów i zbudowania piękniejszego ciała, na trening przeznaczasz 1-2 dni w tygodniu zamiast nawet pięciu! Podczas jednego z treningów jesteś w stanie spalić do 1300 kcal. Co ważne elektrostymulacja pozwala niemal jednocześnie ćwiczyć wszystkie partie mięśniowe, a nie jak w przypadku treningu siłowego, który znasz, poszczególne partie w jednym ćwiczeniu. Kolejną z bardzo istotnych zalet jest całkowicie zminimalizowane ryzyko kontuzji oraz stuprocentowe odciążenie stawów.

Jeżeli jesteś zapracowany a, zależy Ci na szybkich rezultatach, ale jednocześnie na zdrowym dla ciała treningu- zacznij przygodę z EMS!

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok